Vakencorner
|
EU to strengthen surveillance of terrorist websites
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Mer övervakning på nätet: EUobserver.com
"We allow EU member states to share their responsibilities in checking the web," head of Europol Max-Peter Ratzel told Reuters on Wednesday, adding that "it's for Islamic terrorism." Enbart för Islamistisk terror tydligen, och ändå enligt europols egna rapport så står dessa för en väldigt liten del av terrorismen i Europa? Rapporten Kul grej bara ![]()
Posted on: 2007/5/31 17:41
|
|||
|
"Fascism should more appropriately be called Corporatism because it is a merger of state and corporate power."
|
||||
|
||||
|
Re: EU to strengthen surveillance of terrorist websites
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Det finns många trådar här på vaken, jag gullar inte med muslimer heller. Man ska acceptera varandra för vad vi är och våra sätt att leva. Inte tvinga massa goja på folk.
Jag gillar bara att dom ska satsa övervakning på den grupp som genomför minst attacker i europa... lite komiskt bara ![]()
Posted on: 2007/5/31 18:23
|
|||
|
"Fascism should more appropriately be called Corporatism because it is a merger of state and corporate power."
|
||||
|
||||
|
Anonym
|
Re: EU to strengthen surveillance of terrorist websites
|
|||
|---|---|---|---|---|
|
Så trevligt, i synnerhet när vi vet att Al-CIAda med Tim Osman är dem själva. Men å andra sidan, vi är ju naturligtvis idioterna som de lever på och de kommer att säga vad som helst för att få fårskocken att gå rakt över stupet.
|
||||
|
||||
Paypal
Facebook
Gå även med i vår facebook-grupp och bli en av de över 15 000 som diskuterar där.
Login
Vilka är Online
Nya medlemmar
|
test_user |
01/01/2020 |
| brifrida | 09/05/2019 |
| Turbozz | 08/15/2019 |
| Fr4nzz0n | 07/30/2019 |
| Egenerfarenhett | 05/19/2019 |
Bloggar o Länkar
I11time.dk
911 Truth i Danmark.
Se verkligheten
Dissekerar skildringar från massmedia.
Den dolda agendan
Nyheter på svenska.
Klarsikt
Mats Sederholm & Linda Bjuvgård.
Dominic Johansson
Hjälp Dominic att komma hem.
Mjölkpallen
Mjölkpallen är samlingsplatsen där bonnförnuftet tros ha sitt säte.
911truth.no
911 Truth i Norge.
Nyhetsspeilet.no
Nyheter på norska.
En bild säger mer ...
Citat från eliten som bilder.
Folkvet
Sanningen är dold bland lögnerna
Fred & Frihet
Geoengineering.se
Hur påverkar geoengineering dig?
Grundläggande frihetsbegrepp på svenska









