Vakencorner
|
SR.se: Rätt att bära vapen fråga för USA:s HD
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Där satt den, nu skall det amerikanska folket avväpnas innnan meningsmotståndarna sätts i FEMA-camps..
Dom där jävla fjollorna i NRA, det är ju dom som har skrivit lagförslaget: "Den största vapenlobbygruppen The National Rifle Association välkomnar Högsta domstolens granskning, det sa gruppens vice ordförande Wayne Lapierre till CNN: – Att bära vapen för att skydda sig är en rättighet, och lika naturligt som att dricka när man är törstig och äta när man är hungrig, sa Lapierre, det är inte en fråga som regeringen ska lägga sig i." http://www.sr.se/ekot/artikel.asp?artikel=1729392
Posted on: 2007/11/21 11:39
|
|||
|
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."
/Benjamin Franklin |
||||
|
||||
|
Re: SR.se: Rätt att bära vapen fråga för USA:s HD
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Quote:
det har varit känt i 30 är att NWO måste avväpna USA, kommer dock inte att lyckas tror jag, dom har för bråttom. Dom följer ju stjärnorna för sin plan, inte sitt sunda förnuft, om dom ens har sånt. den som inte "tror" på vad jag sa, kan undersöka begreppet "As above, So below"
Posted on: 2007/11/21 13:55
|
|||
|
Kreti och pleti är en i vardagligt bruk föraktlig beteckning för allehanda löst folk, den breda allmänheten, vem som helst, eller som det står i Nordisk Familjebok: ”personer utan börd, bildning eller samhällsställning.”
|
||||
|
||||
|
Re: SR.se: Rätt att bära vapen fråga för USA:s HD
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Vilka bra argument USA's HD får för att förbjuda medborgarna att inneha skjuvapen.. Ytterligare en Manchurian Candidate utsänd av CIA/MK Ultra?
Flera döda i köpcentrum i Nebraska http://www.sr.se/ekot/artikel.asp?artikel=1759586
Posted on: 2007/12/5 23:26
|
|||
|
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."
/Benjamin Franklin |
||||
|
||||
Paypal
Facebook
Gå även med i vår facebook-grupp och bli en av de över 15 000 som diskuterar där.
Login
Vilka är Online
Nya medlemmar
|
test_user |
01/01/2020 |
| brifrida | 09/05/2019 |
| Turbozz | 08/15/2019 |
| Fr4nzz0n | 07/30/2019 |
| Egenerfarenhett | 05/19/2019 |
Bloggar o Länkar
I11time.dk
911 Truth i Danmark.
Se verkligheten
Dissekerar skildringar från massmedia.
Den dolda agendan
Nyheter på svenska.
Klarsikt
Mats Sederholm & Linda Bjuvgård.
Dominic Johansson
Hjälp Dominic att komma hem.
Mjölkpallen
Mjölkpallen är samlingsplatsen där bonnförnuftet tros ha sitt säte.
911truth.no
911 Truth i Norge.
Nyhetsspeilet.no
Nyheter på norska.
En bild säger mer ...
Citat från eliten som bilder.
Folkvet
Sanningen är dold bland lögnerna
Fred & Frihet
Geoengineering.se
Hur påverkar geoengineering dig?
Grundläggande frihetsbegrepp på svenska








