Vakencorner
|
Re: Framsidan på MSN.SE
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
tagit sitt eget liv. begåt självmord.
En person med iq över 3 bör ha förstått det. Men ja, jag vet novax, det är inte alltid lätt.
Posted on: 2007/11/27 18:42
|
|||
|
||||
|
Re: Framsidan på MSN.SE
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Varje gång som Lorax är inne på forumet nuförtiden så är det för att klaga över Alex Jones..!? Why?
Lorax sitter och beklagar sig över Alex tillvägagångssätt varje gång, på vilket sätt vill du, Lorax, stoppa NWO?? Vad har Hufschmidt och DBS för lösning på detta??????? Det finns väl inte ett 3:e sätt? Antingen låter man NWO-idioterna köra över oss totalt med sina repressiva regler och lagar eller så gör man motstånd och än så länge så låter Alex infokrig vettigast!!!
Posted on: 2007/11/27 22:21
Edited by TeBe on 2007/11/27 22:38:53
|
|||
|
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."
/Benjamin Franklin |
||||
|
||||
|
Re: Framsidan på MSN.SE
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Quote:
So what!! Om Alex är med i JBS, vad spelar det för roll..? JBS är emot NAU JBS är emot FN JBS är för Ron Paul Stop the Senate From Giving the UN Control Over Everything About the Oceans http://www.capwiz.com/jbs/callalert/index.tt?alertid=10530786 JBS är emot HR1959, Violent Radicalization and Homegrown Terrorism Prevention Act of 2007 http://www.jbs.org/node/6448 En artikel som dissekerar dina påståenden om THE BELMONT BROTHERHOODs koppling till JBS av G. Edward Griffin http://www.freedom-force.org/freedomc ... rt_2007-10&refpage=report G. Edward Griffin är medlem i JBS "for life", litar du på honom? http://www.freedomforceinternational. ... ionM06&refpage=membership
Posted on: 2007/11/27 22:50
|
|||
|
"They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."
/Benjamin Franklin |
||||
|
||||
|
Re: Framsidan på MSN.SE
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
|
Säkert föröker de kontrollera alla olika grupperingar, dessa potentater... En del låter de kanske bara hållas och andra styr de mer aktivt.
Sedan kanske det också är ett sätt att förvirra folk när man lägger nyheter som nu på MSN bland en massa annat. Om det verkligen skulle framstå som en nyhet så borde det ju vara den dominerande nyheten. Nu trängs den med en massa tjafs och det gör kanske att folk inte tar till sig det eller att de tror att det är några sånadär galningar igen som är i farten.
Posted on: 2007/11/28 0:01
|
|||
|
||||
Paypal
Facebook
Gå även med i vår facebook-grupp och bli en av de över 15 000 som diskuterar där.
Login
Vilka är Online
Nya medlemmar
|
test_user |
01/01/2020 |
| brifrida | 09/05/2019 |
| Turbozz | 08/15/2019 |
| Fr4nzz0n | 07/30/2019 |
| Egenerfarenhett | 05/19/2019 |
Bloggar o Länkar
I11time.dk
911 Truth i Danmark.
Se verkligheten
Dissekerar skildringar från massmedia.
Den dolda agendan
Nyheter på svenska.
Klarsikt
Mats Sederholm & Linda Bjuvgård.
Dominic Johansson
Hjälp Dominic att komma hem.
Mjölkpallen
Mjölkpallen är samlingsplatsen där bonnförnuftet tros ha sitt säte.
911truth.no
911 Truth i Norge.
Nyhetsspeilet.no
Nyheter på norska.
En bild säger mer ...
Citat från eliten som bilder.
Folkvet
Sanningen är dold bland lögnerna
Fred & Frihet
Geoengineering.se
Hur påverkar geoengineering dig?
Grundläggande frihetsbegrepp på svenska








