Vakencorner
|
Anonym
|
Bevis att det viktigaste WTC stålet blev förstört från myndigheternas egna dokument.
|
|||
|---|---|---|---|---|
|
Läs det här: http://loosechange-911.blogspot.com/2 ... evidence-obstruction.html
Dom viktigaste stål bitarna/balkarna till utredningen blev förstörda snabbt innan någon kunde undersöka dom, tillsammans med mycket mer stål. NIST fick endast 236 stål bitar från WTC1-2 och 0 bitar från WTC7. Inte konstigt att dom inte kunde hitta några bomber eller spår efter thermite om det användes (NIST har erkänt att dom inte kolla efter thermite), eftersom orsaken till kollapsen av tornen är okänd och NIST inte förklarar den i deras rapport och bara spekulerar med data "resultat" och har vägrat att släppa deras visualisering av kollapsen borde dom ha kollat efter thermite som rekommendations koden i "NFPA 921Guide for Fire and Explosion Investigations" säger. OKC,Waco,9-11, osv osv, bevis material blir alltid förstört, man måste vara galen eller väldigt oinformerad för att inte kräva en ny utredning. |
||||
|
||||
|
Anonym
|
Re: Bevis att det viktigaste WTC stålet blev förstört från myndigheternas egna dokument.
|
|||
|---|---|---|---|---|
|
Sant. Men för att få folk att förstå behöver vi en ny utredning, vi behöver det i vilket fall som helst. hade vi fått NIST och andra till att göra fler tester, som golvmodell testerna hade vi fåt många skeptiker på vår sida. Att göra ett golvmodell test med WTC stål utan brandskydd i nån timme utan att det kollapsa osv, hade fåt många att vakna. sen vill dom inte släppa foton/dokument m.m som hade kunnat avslöja mycket fel i utredningen.
|
||||
|
||||
|
Anonym
|
Re: Bevis att det viktigaste WTC stålet blev förstört från myndigheternas egna dokument.
|
|||
|---|---|---|---|---|
|
Ok, jag antar att det inte skadar och kräva en ny utredning. Om det blir någon så blir det en ny "utredning" med datormodeller och teknad film. Om detta övertygar en skeptiker så är de sinnesförvirrade.
![]() |
||||
|
||||
|
Re: Bevis att det viktigaste WTC stålet blev förstört från myndigheternas egna dokument.
|
||||
|---|---|---|---|---|
|
Quote:
Om en ny utredning visar att alqaida sänkte tornen, blir du nöjd då?
Posted on: 2007/12/11 12:25
|
|||
|
||||
Paypal
Facebook
Gå även med i vår facebook-grupp och bli en av de över 15 000 som diskuterar där.
Login
Vilka är Online
Nya medlemmar
|
test_user |
01/01/2020 |
| brifrida | 09/05/2019 |
| Turbozz | 08/15/2019 |
| Fr4nzz0n | 07/30/2019 |
| Egenerfarenhett | 05/19/2019 |
Bloggar o Länkar
I11time.dk
911 Truth i Danmark.
Se verkligheten
Dissekerar skildringar från massmedia.
Den dolda agendan
Nyheter på svenska.
Klarsikt
Mats Sederholm & Linda Bjuvgård.
Dominic Johansson
Hjälp Dominic att komma hem.
Mjölkpallen
Mjölkpallen är samlingsplatsen där bonnförnuftet tros ha sitt säte.
911truth.no
911 Truth i Norge.
Nyhetsspeilet.no
Nyheter på norska.
En bild säger mer ...
Citat från eliten som bilder.
Folkvet
Sanningen är dold bland lögnerna
Fred & Frihet
Geoengineering.se
Hur påverkar geoengineering dig?
Grundläggande frihetsbegrepp på svenska









